Tekne Gezileri

Dalyan’da tekne turlarına çıkmayı sakın ihmal etmeyin.

Günlük Tur
Dalyan’da düzenlenen tekne turları günlük tur ve deniz turu olarak ikiye ayrılmış durumda. Günlük turlar sabah 10.30′da başlıyor. Turun ilk durağı çamur banyosu. Daha sonra tekneyle Köyceğiz Gölü’ne gidiliyor. Sazlıkların arasından geçerek göle ulaşıyorsunuz. Dileyen gölde yüzüyor. Akşamüstü günlük tur yolculuğu bitiyor.

Deniz Turu
Deniz Turu’nda açık denize doğru yol alıyorsunuz. Dalyan Deltası’nın denizle birleştiği noktada İztuzu plajının karşısinda bulunan Delkli Ada’dan başlayan turda sırasıyla Delikli Burun Bakardi ve Aşık koylarına gidiliyor. Dalyan’ın doğu sahillerinde bulunan Bacardi ve Aşı koyları dinlenmek için mükemmel yerler. Burada gözlerden uzak el değmemiş doğada doyasıya yüzebilirsiniz. Özellikle mehtaplı gecelerde düzenlenen bu turda bol bol eğlence var. Müzik eşliğinde akşam yemeği teknede yeniyor. Gölde yapılan bu turda isterseniz yüzebiliyorsunuz da. Mavi Yolculuk rotalarının uğrak yerlerinden Ekincik Koyu da adeta bir cennet… Ekincik Koyu’nun çevresindeki Karaçay ve Semisçe koylarında da sessizliğin içinde yüzmenin keyfini çıkarın.

12 Ada Turu
Dünyanın bir başka cennet köşesi 12 Adalar Dalyan’a yarım saat uzaklıkta. Burada katılacağınız tekne turunda yeşilin ve mavinin her tonuyla karşılaşacaksınız. Çevrede daha pek çok etkinlik mevcut. Olta balıkçılığı bisiklet yürüyüş kuş gözleme resim yapmak fotoğrafçılık gibi hobileriniz varsa Dalyan’da hoşça vakit geçirebilirsiniz. Dağlardan ormanlardan hoşlanıyorsanız jip safarilerin her türlüsü sizi bekliyor.

Sultaniye Kaplıcaları
Köyceğiz Gölünün batı sahilinde ve Ölemez Dağı’nın eteklerinde yer alan Sultaniye Kaplıcaları Köyceğiz’e 20 km. Dalyan köyüne 4 km. uzaklıkta. Türkiye’nin en yüksek (98.3) radyoaktif kaplıcası olan Sultaniye Kaplıcası Endonezya’daki kaplıcadan sonra ikinci sırada yer alıyor. Ilıca suyu bel ağrısı romatizma siyatik nefrit lumbago nevtalfi ruhi yorgunluklar cilt ve kadın hastalıkları tedavisinde etkili olduğu söyleniyor. Ilıca suyu kalsiyum klorür kalsiyum sülfat kalsiyum sülfürür ve radon içeriyor. 39 derece sıcaklıktaki şifalı sudan yararlanabilmek için 21 günlük tedavi süresince ilk girişte 10 dakikadan başlamak üzere günde iki kez banyo almak gerekiyor. Yörede Sultaniye’nin şifa bulan hastalar öyküsünü bol bol dinleyeceksiniz. İnanıp inanmamak size kalmış.